Modna kuchnia w 2022 roku – kuchenne trendy

Kuchnia często jest połączona z salonem i jest sercem domu. To w niej skupia się codzienne życie rodzinne oraz towarzyskie. Jakie trendy są na topie w tym roku? Jak urządzić modną, ale i funkcjonalną kuchnię? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.

Jakie kolory kuchni są modne? Trendy kuchenne 2022

Kolorystyka to kwestia indywidualna, ale często kierujemy się aktualnymi trendami. W tym sezonie nadal modna jest biel, beże, szarości oraz zestawienie bieli oraz czerni. Jako dodatki na topie jest złoto i odcienie metaliczne, ale też pastele. Jeśli minimalizm i biel nie są w Twoim guście, wybierz bardziej śmiałe i niestandardowe aranżacje.

Modne są też kolory inspirowane kamieniami szlachetnymi – m.in. szmaragd czy głęboki granat. Biel jest obecna, ale w mniejszych ilościach – wraz z nią świetnie wygląda blat drewniany lub szklany, kryształowe oświetlenie i inne dodatki w stylu glamour. Na topie są także tzw. monokolory, a w kuchniach tradycyjnych klasyczne fronty i blaty dębowe kuchenne.

Materiały dobrej jakości, solidne i wytrzymałe

Na topie są też materiały z górnej półki, które będą dobrą inwestycją. Kuchnię urządzamy na lata, nie jest to pomieszczenie, które często remontujemy. Jeśli prowadzimy jakieś prace, zwykle jest to drobne odświeżenie.

Wśród materiałów klasy Premium są m.in. blaty dębowe lub z drewna egzotycznego, z kamienia naturalnego, spieku kwarcowego albo szkła float. Poszczególne elementy aranżacji powinny być wykonane z solidnych materiałów, które zapewnią dobrą jakość i wieloletni komfort użytkowania. Poza tym blaty drewniane czy z kamienia prezentują się bardzo elegancko. Polecane są też konglomeraty, spieki kwarcowe, marmury, granity.

Meble kuchenne – co jest na topie w sezonie 2022?

We współczesnych kuchniach modne są meble również solidne, trwałe i przede wszystkim praktyczne. Zwróć uwagę na to, czy zostały wyposażone w nowoczesne systemy. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że kuchnia jest bardziej praktyczna i przyjemna podczas codziennego użytkowania. Ważne też, by były łatwe w czyszczeniu – do niedawna popularne były meble na wysoki połysk, które jednak nie tak łatwo można utrzymać w czystości.

Wyspa kuchenna – królowa przestronnych kuchni

Nadal modne są też wyspy kuchenne wolnostojące. Ich zabudowa może być wykonana z granitu albo z drewna – podobnie jak blat kuchenny. Mogą mieć inny, bardziej oryginalny, kolor, bo zwykle grają we wnętrzu pierwsze skrzypce. Wyspa to serce kuchni, miejsce przygotowywania i serwowania posiłków, dobrze urządzone miejsce do pracy, dlatego powinna być zarówno funkcjonalna, jak i elegancka.