Inspirujące i praktyczne rozwiązania aranżacji małego salonu w stylu deco

deco

Nie ma powodu, aby być defetystą, jeśli chodzi o dekorowanie małego pokoju dziennego. Nawet mini salonik w małym mieszkaniu lub kawalerce może być bardzo pomysłowo zaprojektowany i przyozdobiony zgodnie z naszymi pragnieniami dekoratorskimi.

Brak miejsca w małym salonie nie oznacza, że musimy zadowolić się byle czym. Wręcz przeciwnie, mały salon powinien być wyposażony w starannie dobrane elementy, które już na pierwszy rzut oka stworzą ciepłą atmosferę.

Stworzenie ciepłego i przyjaznego wystroju w stylu deco w tym pomieszczeniu jest kwestią wyboru. W małych salonach najlepiej sprawdza się narożnik, a nie zestaw sofa/fotel. Stolik kawowy z miejscem do przechowywania jest lepszym rozwiązaniem niż mniej praktyczny designerski stolik kawowy.

Wysokie szafki do przechowywania są o wiele bardziej odpowiednie niż duże regały na książki. Fotele wiszące są również bardziej odpowiednie niż narzucające się konstrukcje o imponującym designie.

Aby zapewnić przytulne i stylowe oświetlenie, kinkiet i lampa wisząca mogą zastąpić klasyczną lampę podłogową. Główną ideą stworzenia przytulnego gniazdka w stylu deco jest wybór odpowiednich mebli, a następnie dodanie małych, ale praktycznych elementów dekoracyjnych, które potrafią tchnąć duszę w mały, ale bardzo przyjemny mały salon.

Mały wełniany dywanik, sznur poduszek, wiszące rośliny, dekoracyjne półki, nowoczesne obrazy… mały salon pod względem dekoracji ma tyle samo możliwości, co duży. Oprócz wyboru mebli również kolory odgrywają dużą rolę w tworzeniu nastroju małego salonu.

W tym kontekście nie trzeba koniecznie używać jasnych lub bladych kolorów, aby powiększyć przestrzeń. W małym, dobrze naświetlonym nawet małym salonie deco ściana pomalowana na odpowiednio mocny odcień, np. kaczy błękit, szmaragdową zieleń lub piękną terakotę może wystarczyć do stworzenia ambitnego wystroju. Mniejsze ściany można pozostawić w kolorze matowej bieli, aby nabrały właściwego dla nich charakteru.

W niewielkim salonie, w którym chcemy zachować klasyczne akcenty dwa modne fotele wełniane zwrócone w stronę marmurowego kominka, będą potrafiły stworzyć przytulną i uspokajającą przestrzeń.

Do małego salonu można również z powodzeniem wkomponować tapety w kwiaty, które są w stanie wzbudzić sensację dzięki połączeniu kolorów i materiałów. Tapety z kwiatami są zarówno szykowne, jak i przytulne. W tym przypadku można pomyśleć o umieszczeniu w naszym małym salonie różnych przedmiotów związanych z dzieciństwem. Małe boczne meble w stylu vintage oraz poduszki i pledy podkreślają przytulny charakter wnętrza. Aby uatrakcyjnić wystrój, można dodać ławę do salonu z gromadą kolorowych poduszek. Takie rozwiązanie wzmacnia i akcentuje swobodną atmosferę wnętrza.

Ze względu na niewielkie rozmiary mały salon może czasem nie pomieścić tylu miejsc do siedzenia, ile byśmy chcieli. Dlatego, aby poradzić sobie z tym ograniczeniem przestrzeni, nie ma nic lepszego niż praktyczny i estetyczny wiszący fotel obłożony kilkoma przytulnymi poduszkami.

Aranżując mały salon, wielu projektantów wnętrz jest zdania, że nie ma nic lepszego niż drewno, aby stworzyć przytulną atmosferę. Dzięki drobnym akcentom, odsłoniętym belkom, ławkom, lampom, ramom drewno jawi się tu jako podstawowy element tworzący uspokajającą i autentyczną atmosferę.

Dążenie do ciepła i intymnej atmosfery można jeszcze zwiększyć dzięki drewnianej okładzinie ściennej, która nada ton reszcie pomieszczenia. Warto podkreślić, że w tym rozwiązaniu małe fotele wiklinowe i sofy z drewnianą ramą mogą odegrać ważną rolę w tworzeniu efektownego wystroju. Warto dodać, że w uzyskaniu wymarzonej aranżacji pomogą Ci również materiały na stronie https://www.artandprestige.pl.

Warto jeszcze wspomnieć o dywanie, który jest w małym salonie niezbędny… niezależnie od tego, jak duże lub małe jest to pomieszczenie. Aby zwiększyć komfort i osobowość, bardzo dobrym wyborem może być większa liczba dywanów. W małym salonie można położyć dywany o różnych kształtach i stylach, a gdy się je gustownie skomponuje, tchną w niego duszę i intymność.