Pomimo tego, że starasz się używać tych lepszych i przez to też droższych preparatów do mycia okien, nigdy nie osiągasz takiego efektu, który byłby w stanie w pełni cię usatysfakcjonować? Masz wrażenie, że czegokolwiek byś nie robił, szyby dalej są pełne smug i nie prezentują się estetycznie? Najwyższa więc pora nauczyć się je myć tak, by być z nich zadowolonym. A wbrew pozorom mycie okien nie musi być trudne. Jeżeli zastosujesz poniższą radę, od tej pory za każdym razem zdołasz wykonać tę pracę z satysfakcjonującym efektem.

Mycie okien – jak to robić?

Do perfekcyjnego umycia szyb potrzebujesz przede wszystkim torebki z ciemną herbatą – może być to herbata czarna lub ewentualnie zielona. Od razu ją zaparz i pozostaw do wystygnięcia. Następnie, gdy napar będzie już tylko delikatnie ciepły lub wręcz chłodny, nasącz nim najzwyklejszą ściereczkę i właśnie takim preparatem zacznij myć okna. Takie metody używają nawet profesjonalne firmy do mycia okien – opis biznesu związanego z myciem okien znajdziemy nawet na stronie racjonalny.pl. Co ciekawe podobnie możesz postąpić z różnymi innymi szybkami. Naparem z herbaty perfekcyjnie wymyjesz więc drzwiczki od kuchenki mikrofalowej czy nawet kabinę prysznicową. Metoda wydaje się dość dziwna, ale nie uznawaj jej za małą skuteczną, dopóki sam jej nie wypróbujesz. Będziesz mocno zaskoczony, gdy okaże się, że najlepszy płyn do mycia okien to właśnie zwykła herbata.

Narzędzia do mycia okien

Czasami ważniejsze bywa jednak to, jakich narzędzi używa się do mycia okien. Raczej nie powinno się ich bowiem czyścić zwykłymi bawełniany ściereczkami, które pozostawiają po sobie włókna i często też nie są w stanie wyczyścić szyb bez smug. Takie szmatki zastąp specjalnymi ściereczkami z mikrofibry. Wysokojakościowa mikrofibra działa tak świetnie, że nieraz sama jest w stanie idealnie doczyścić okna, nie potrzebując do tego żadnych płynów i innych środków. Istnieje też pewna starodawna metoda polegająca na osuszaniu umytych okien… zwykłymi szarymi gazetami. Ta technika ma właśnie pozostawiać okna bez smug. Jeżeli tylko masz na to ochotę, jak najbardziej możesz ją sobie wypróbować.