Nowy rok to najlepszy czas na remont!

Jesteśmy już w kolejnym roku a zabawa sylwestrowa już za nami. Może to właśnie idealny czas na remont mieszkania. Niestety, ale aktualnie ciężko zrobić taki remont z dnia na dzień ponieważ ekipy remontowe mają bardzo zajęte grafiki.

Bywa że mają zarezerwowane remonty nawet do końca roku. Dobre ekipy budowlane mogą nam podać wolne terminy nawet za dwa lata dopiero. Dodatkowy problem to długie terminy w oczekiwaniu na materiały budowlane. Zamawiając panele lub kafelki musimy czekać na nie nawet trzy miesiące i dłużej. Kolejnym problemem jest cena materiałów budowlanych która cały czas idzie w górę.

Przykładowo płyta OSB podrożała o dwieście procent. Również w górę poszły ceny materiałów potrzebnych do budowy kuchni. Kuchnia na zamówienie może być dużo droższa niż zakładamy.

Sytuacja na rynku nie jest ciekawa, ale czy będzie lepiej tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Czy warto więc remontować? Na pewno po kilku latach trzeba odświeżyć mieszkanie, pomalować ścianę, zmienić podłogi na przykład panele.